app judi online yang boleh dipercayai malaysia Jak na Hvar, jak do Vrbosky - Agentura Vanda
Agentura Vanda

Hvar

 

Jak na Hvar

  jak se k nám dostanete

 

AUTEM 

Českým motoristům značně zlepšila dostupnost ostrova Hvar, nová dálnice Záhřeb - Split, jejíž poslední úseky byly dokončeny v roce 2009.

 

Nejčastěji používaná trasa vede přes Rakousko a Slovinsko:

Praha - Jihlava - Znojmo - Česko-Rakouský hraniční přechod Hatě / Kleinhaugsdorf - Vídeň - Graz - Rakousko-Slovinský hraniční přechod Spielfeld / Šentilj - Maribor - Slovinsko-Chorvatský hraniční přechod Gruškovje / Macelj - Záhřeb - Karlovac - Bosiljevo - Gospič - Zadar - Pirovac - Šibenik - Dugopolje - Split.  Délka trasy je 1046 km.

 

Motoristé potřebují:

platný řidičský průkaz, osvědčení o technickém stavu vozidla a tzv. zelenou kartu (doklad o zaplacení pojištění o zákonné odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla). V Rakousku a Slovinsku se na dálnicích a silnicích I. třídy vyžaduje dálniční známka - nálepka (10-denní, 2-měsíční, roční) a v Chorvatsku se platí mýtné na mýtných branách.

 

LODÍ

Trajektové linky na ostrov Hvar:

Jízdní řády trajektových i lodních linek lze najít na stránkách společnosti Trajekt - Jadrolinija, která uvedené linky provozuje. Vyhledávání umožňuje najít si spoje v zadaný den. Rezervace na trajektových linkách není možná.

 

  • Split - Stari Grad
  • Drvenik - Sučuraj

 

Jediné z letovisek v západní a střední části ostrova, které má trajektové spojení, je Stari Grad. Přistávají tu po celý rok pravidelné trajektové spoje ze Splitu. Ostatní letoviska v této části ostrova (Hvar, Jelsa a Vrboska) nemají trajektová přístaviště.

 

Ve východní části ostrova je jediným trajektovým přístavem přístav v Sučuraji, kam plují trajekty z Drveniku na Makarské riviéře. Někteří motoristé jej využívají i k cestě do letovisek v západní části, protože je výrazně kratší a tím i levnější. Tuto variantu však znevýhodňují kilometry navíc po pobřeží i po ostrově. Kromě toho je silnice ze Sučuraje směrem na západ úzká, plná zatáček a pro řidiče dosti náročná.

 

Pro informaci uvádíme další možnosti spojení:

  • Pobřežní trajektová linka Rijeka - Zadar -Split - Stari Grad (na ostrově Hvar) - Korčula (na ostrově Korčula) - Sobra (na ostrově Mljet) - Dubrovník - Bari
  • Rychlá lodní linka Split - Hvar (na ostrově Hvar) - Korčula (na ostrově Korčula) - Ubli (na ostrově Lastovo)
  • Rychlá lodní linka Split - Bol (na ostrově Brač) - Jelsa

 

LETADLEM

Smartwings Praha-Split-Dubrovnik

 

VLAKEM + AUTOBUSEM

 www.regiojet.cz